Dbanie o zęby

Jedną z podstawowych czynności, o której każdy człowiek powinien pamiętać i wykonywać ją codziennie jest dbanie i dokładne czyszczenie zębów. Już nawet najmłodsze dzieciu czone są regularnego i prawidłowego szczotkowania jamy ustnej.

Lekarze stomatolodzy zalecają, aby zęby czyścić po każdym posiłku a conajmniej dwa razy dziennie. Oprócz tego używać należy nici dentystycznych i płynów do płukania jamy ustnej. Również sposób w jaki szczotkujemy zęby nie może być przypadkowy.Aby dało to oczekiwane rezultaty, wykonywać należy pionowe ruchy skierowane ku dołowi zęba. Nie należy również zapominać o oczyszczaniu języka.

Obecnie sklepy oferują nam duży wybór najróżniejszych szczoteczek i past do zębów, posiadających wszelkiego rodzaju właściwości. Aby jednak nie dokonywać przypadkowego, nieprzemyślanego zakupu, najlepiej poradzić się swojego dentysty, które zestawy będą najkorzystniej wpływały na stan naszego uzębienia.

Jeśli chcemy mieć piękny i zdrowy uśmiech, zrezygnować należy także z wszelkiego rodzaju używek. Regularne picie kawy, mocnej herbaty oraz palenie papierosów wpływają bowiem niekorzystnie na wygląd zębów i stan szkliwa. Także zbyt częste spożywanie słodkich produktów oraz czekolady doprowadzić może do pojawienia się próchnicy.

Dodaj komentarz