Demakijaż

Niektóre kobiety bez makijażu nie mogą żyć. Fakt jest taki, że make-up jest nieodzowną częścią kobiecej natury. Nieważne czy stosowany jedynie od święta i na wielkie wyjścia czy na co dzień. Panie się malują i co trzecia z nich zapomina o zmyciu makijażu z twarzy przynajmniej dwa razy w tygodniu. Czasem to efekt zwykłego roztargnienia, a niekiedy zwyczajne lenistwo. Żadna natomiast nie zastawia się nad konsekwencjami takiego postępowania, a mogą być one ogromnie niszczące dla twarzy.

Obecnie znana na świecie jest historia trzydziestokilkuletniej dziennikarki gazety „Daily Mail”, która na potrzeby artykułu poddała się eksperymentowi podczas którego przez miesiąc nie zmywała makijażu z twarzy na noc. Okazało się, ze jej skóra w trzydziesty dni postarzała się o dziesięć lat. Zmarszczki wokół oczy pogłębiły się, a twarz pociemniała, pojawiły się niezdrowe plamy. Oczywiście efekt jaki można podziwiać na zdjęciach w internecie jest szokujący. Dziennikarka miała nadzieję przemówić do rozumu Brytyjkom, które również podobnie jak Polki zapominają czasem zmyć make-up.

Zanim zmęczone przed snem rozważymy kwestię zmywania makijażu. Zapytajmy się czy w wieku trzydziestu lat chcemy wyglądać jak czterdziestka i czy warto ryzykować oszpecenie twarzy palmami dla zachcianki spowodowanej lenistwem, bo przecież nie brakiem czasu. Demakijaż trwa tylko 5-10 min.