Domowe sposoby na piękno

Każda z pań chce wyglądać zawsze pięknie i świeżo, jednak czasem skóra twarzy nastręcza nam kłopotów, a to za sucha, a to za tłusta. Stosujemy liczne preparaty oraz nowości kosmetyczne, ale bez skutku lub z minimalnym efektem. Warto jednak w tej kwestii cofnąć się o kilka dekad i wypróbować sposoby naszych babć i mam, które czerpały z natury pełnymi garściami i wychodziło im to na dobre. Niezależnie od tego czy mamy problem z wągrami czy trądzikiem warto do czasu zastosować delikatny peeling z płatków owsianych zmielonych i pomieszanych z letnim mlekiem na gęstą papkę. Jest to delikatna witaminowa mieszanka, którą trzeba potrzymać dwadzieścia minut na twarzy, a następnie ściągnąć palcami, pozostałość spłukać ciepłą wodą. Witaminy i minerały zawarte w ziarnach owsa świetnie koją rany i zamykają pory.

Równie skuteczna jest w tym wypadku maseczka z drożdży, które podobnie jak płatki owsiane mieszamy z mlekiem na papkę. Drożdże koją rany i zabijają bakterie, a ponadto świetnie wyciągają nadmiar sebum i zamykają pory. Skóra jest po nich niezwykle gładka. Przed imprezą blasku dodaje białko ubite z kilkoma kroplami cytryny. Dobrze też wybiela odbarwienia i plamy. Podobnie jak plasterki ogórka, które leczą też worki pod oczami.

Na piękne i gładkie usta niezawodny jest peeling z miodem i szczoteczka do zębów. Miód można nakładać na usta nawet jako maseczkę. Odżywia i nawilża, a masaż szczoteczką poprawia ukrwienie i usuwa martwy naskórek. Usta są po tym aksamitnie gładkie. Na ciało natomiast niezastąpiony jest peeling kawowy z dodatkiem oliwy. Zaparzone wcześniej fusy kawy zalewamy oliwą i po ostygnięciu wcieramy w ciało. Skóra go kocha, a pomarańczowa skórka nienawidzi.

Dodaj komentarz