Jak dbać o skórę dojrzałą

Jak przedłużyć młodość skóry po czterdziestce? Problemem nie są tu tylko zmarszczki, pojawiają się też przebarwienia, a także zauważalna utrata jędrności i suchość skóry. Co robić, aby odpowiednio pielęgnować dojrzałą skórę twarzy.

Przede wszystkim dobre kremy i to nie tylko te zawierające cały szereg odżywczych witamin, bo to już niestety nie wystarczy. Przyczynami pojawiania się zmarszczek oraz odwodnienia skóry jest fakt, że gospodarka hormonalna nie działa już tak, jak dwadzieścia lat wcześniej, a skóra w całym swym procesie jest zależna właśnie od hormonów. Odżywiać ją należy zarówno od środka jak i od wewnątrz. Stąd liczne preparaty i suplementy diety wyróżnione specjalnie dla kobiet dojrzałych, których problemy z gospodarka hormonalna są już poważniejsze i znacznie większe niż u nastolatek czy trzydziestolatek.

Kremy powinny zawierać nie tylko witaminy, ale też retinol i kolagen będące podstawowymi białkami budulcowymi skóry, a także bogatymi w fitoestrogeny czyli roślinne estrogeny, gdyż to najważniejsza kobieca gruba hormonów, której właśnie z wiekiem produkcja zanika i to ich potrzebujemy najbardziej i najbardziej ich nam brakuje. Warto więc zadbać o ich roślinne odpowiedniki znajdujące się w kosmetykach na bazie roślin.