Pielęgnacja stóp

Skupieni na pielęgnacji dłoni zapominamy bardzo często własnych stopach, które wykonują dla nas nie lada pracę niosąc nas przez ten świat. Warto zadbać też o nie niezależnie od pory roku i od tego czy odsłaniamy je czy też nie.

Stopy uwielbiają kąpiele i masaż. Szczególnie po ciężkim dniu, kiedy jesteśmy w ciągłym biegu lub stoimy przez większość czasu. Warto zastosować kąpiel w letniej wodzie, nigdy nie może być za gorąca, i aromatycznych olejkach lub wyciągach z ziół. Możemy dodać też łyżkę lub dwie soli, aby zmiękczyła naskórek. Pumeksem i tarką traktujemy namoczoną stopę, zaś pilnikiem osuszoną po wymoczeniu w wodzie. Koniecznie po kąpieli zastosujmy krem nawilżający i włóżmy nakremowane stopu w bawełniane skarpetki. Dzięki temu zabiegowi pozostaną one długo miękkie i aksamitnie gładkie. Nie zaszkodzi je podczas takiej kąpieli zastosować peeling, który usunie martwy naskórek. Masaże z kolei dobrze zrobić wraz ze znajomością akupresury, dzięki temu zrelaksujemy nie tylko stopy, ale i całe ciało.

Nie zapominajmy też, aby zadbać o paznokcie. Nic tak nie upiększa stopy jak dobrze zrobiony manicure. Podobnie jak u palców rąk, u stóp również wycina się skórki i piłuje paznokcie oraz wygładza płytkę. Potem wystarczy tylko nałożyć ulubiony kolor lakieru.