Przetłuszczające się włosy

Przetłuszczające się włosy to obecnie obok włosów suchych i łamliwych największy problem Polek. Niestety jedno nie wyklucza drugiego i prawdziwą katastrofą stają się włosy dotknięte oba tymi problemami. Nierzadko suche włosy z wiecznie łamiącymi się końcówkami trzeba myć codziennie. Bo od góry są przetłuszczone. Na szczęście zarówno w naturze jak i drogeriach istnieją skuteczne środki przywracające równowagę na głowie.

To właśnie równowaga jest kluczem do zdrowych włosów, czyli takich, które wymagają mycia najczyściej co drugi dzień, a nie codziennie jak to robi ponad połowa Polek. Włosy przetłuszczają się przez nadprodukcję sebum. Jego nadmiar gromadzi się wokół nasady włosa tuż przy skórze i roznosi po całej jego długości. Na zwiększona produkcję sebum ma również wpływa nasza dieta. Należy unikać rzeczy tłustych i wysokokalorycznych, a także przesyconych chemią.

Ponadto na czas przetłuszczania się włosów najlepiej używać szamponów i odżywek specjalnie do tego przeznaczonych. Najlepiej na bazie naturalnych składników do których należy między innymi czarna rzodkiew lub pokrzywa. Z tej ostatniej można również robić różnego rodzaju płukanki na bazie świeżych liści i łodyg. Z rzodkwi dobre są również maseczki domowej roboty stosowane przed myciem.