Rozszerzone pory

Rozszerzone pory to kłopot, z którym trudno walczyć, jednak są na nie skuteczne sposoby, które jeśli nie zniwelują problemu całkowicie to znacznie ułatwią pielęgnację i poprawią wygląd naszej skóry. Ważne jest, aby wiedzieć, ze wielkość naszych porów to kwestia genetyki, tak więc dziedziczymy je po rodzicach razem ze skłonnością do zaskórników czy kaszaków. Mamy jednak wpływ na to czy nasze pory będą widoczne mniej lub bardziej.

Ważnym, a nawet najważniejszym elementem jest codzienne oczyszczanie za pomocą pianek i toników, które mają za zadanie wnika głęboko w pory i usuwać z nich bród. Skuteczne są też tonik zwężające pory, dzięki nim ich powierzchnia kurczy się i przyjmują one mniejsze ilości zanieczyszczeń. Dwa razy w tygodniu można też stosować peeling na bazie kwasu glikolowego, migdałowego głęboko oczyszczający oraz maseczki z glinki lub ściągające. Skuteczniejsze będą kosmetyki stosowane w gabinetach urody niż te dostępne w drogeriach, ponieważ zawierają więcej składników aktywnych.

Pielęgnacja kremami również przynosi efekty. Szczególnie jeśli są one przygotowywane na bazie kwasów owocowych oraz zawierają retinoidy, które delikatnie i bezpiecznie złuszczają naskórek, usuwają zanieczyszczenia i odblokowują pory.