Skóra szyi i dekoltu

W codziennej pielęgnacji notorycznie zapinamy o zadbaniu o skórę szyi i dekoltu, a są one pokryte równie cienkim i wrażliwym naskórkiem, co twarz. Nie rzadko też zupełnie niesłusznie traktowane są one jak pozostałe części ciała, a wklepywanie w nie preparatów takich samych jakie stosujemy na nogi czy brzuch nie jest dobre. Skóra szyi i dekoltu o wiele bardziej lubi takie same kremy jakie stosowane są na twarz.

Delikatne nawilżające preparaty, które wydłuża jej młodość, bo niestety podobnie jak na twarzy zmarszczy najszybciej pojawia się właśnie tam, co więcej szyi nie upiększymy i nie odmłodzimy botoksem. Niezadbana szyja postarza i i zdradza wiek bez względu na to ile zastrzyków wypełniających było robionych na twarzy.

Podobnie jak twarz szyję i dekolt można poddawać takim zabiegom jak peelingi i codzienne oczyszczanie. Jest to nawet wskazane i polecane. Maseczki również nie mogą omijać skóry szyi. W tym czasie, kiedy nakładamy ją na twarz warto pociągnąć warstwę maski nieco niżej. Szyja za te zabiegi odwdzięczy się pięknym wyglądem, a to przecież po szyi i po dłoniach można ocenić wiek kobiety, a nie po jej twarzy. Dlatego nie żałujmy jej kremów i zabiegów pielęgnacyjnych przynajmniej raz w tygodniu.