Sposoby na powakacyjną cerę

Wakacje za nami, a powakacyjne kłopoty z cerą dopiero przed. Resztki opalenizny na twarzy, wyblakłe piegi, napięta skóra i pozatykane pory to efekt naszych wojaży nadmorskich czy górskich. Co zrobić kiedy skóra po urlopie woła S. O.S. Tak naprawdę nie ma znaczenie w którą stronę globu podróżowaliśmy skóra twarzy zawsze dotkliwie to odczuje. Wystarczy mała zmiana wody i już czujemy napięcie. To co jest ważne to aby pielęgnować twarz codziennie. Rano i wieczorem oczyszczać ją tonikiem lub specjalnym żelem w zależności od typu cery oraz nawilżać stosownymi kremami również dopasowanymi do rodzaju cery.

Po powrocie z urlopu zbawienne okazują się być maseczki i zabiegi kosmetyczne w gabinetach urody. W domu również można taką maseczkę przyrządzić lub po prostu zakupić gotową w drogerii. Najlepsze będą te głęboko oczyszczające oraz nawilżające. Najważniejsze aby nie stosować ich w tym samym czasie jedną drugiej, a na przykład z jednym dniem odstępu, ponieważ możemy jedynie nadwyrężyć i podrażnić naskórek oraz przyspieszyć wydzielanie sebum czego nie chcemy, gdyż może to mieć tragiczne skutki dla wyglądu naszej skóry twarzy.

Z domowych sposobów dobre są łagodne toniki z szałwii lub ogórka, które nawilżają i niwelują oznaki podrażnienia. Można również przygotować peeling z płatków owsianych i mleka. Odżywcze właściwości ma też maseczka z ubitego na sztywno białka, jak i również maseczki z glinki.

Dodaj komentarz