Starzenie behawioralne

To jak szybko zmarszczki pojawią się na naszej twarzy zależy przede wszystkim od naszego stylu życia, pogody ducha oraz sposobu odżywiania, a także reakcji na stres. Generalnie praktycznie wszystko ma na to wpływ, a w ostatnim czasie naukowcy uraczyli nas nowym terminem: „starzenie behawioralne”.

Czym ono jest? Nic innego jak związek pomiędzy naszym zachowaniem i postępowaniem, na które wlicza się właśnie nasze nastawienie do świata, dieta, tryb życia, ilość snu i tym podobne czynniki. Okazuje się, ze niezależnie od tego ile kremów przeciwzmarszczkowych w siebie wsmarujemy i tak nasze zmarszczki pojawią się wcześniej jeśli nie odżywiamy się zdrowo, palimy i ulegamy sytuacją stresowym, a przede wszystkim mało śpimy i za dużo pracujemy.

Sen w tym wszystkim wydaje się odgrywać największa rolę, gdyż sprzyja zarówno regeneracji komórek, jak i regeneracji mózgu, dzięki czemu zawsze pozostaniemy młodzi na ciele i duchu. Poza tym liczy się również pozytywne nastawienie. Optymiści są o dziesięć lat młodsi od pesymistów niezależnie od metryki i dożywają później starości w dobrym zdrowiu. Oczywiście zawsze możemy pozostać przy starych szkodliwych nawykach i starzeć się szybciej lub zastosować zastrzyki z botoksu, albo lifting twarzy.